Deze Lean Six Sigma Black Belt training is ontwikkeld voor iedereen die processen en structuren in zijn organisatie wil verbeteren en (Continu) verbeterprojecten wil leiden.
Deze Lean Six Sigma Black Belt training is ontwikkeld voor iedereen die processen en structuren in zijn organisatie wil verbeteren en (Continu) verbeterprojecten wil leiden.
Een Black Belt is een verbeterprojectmanager, projectauditor en interne coach. Je implementeert Lean Six Sigma in de organisatie op basis van persoonlijk leiderschap en verantwoordelijkheid. Black Belts zijn ambitieuze gedreven leiders en zijn in staat om draagvlak te creëren. Essentieel is de combinatie van leiderschap en kennis van de organisatie en de bedrijfsprocessen.
Onze aanpak
De Lean Six Sigma Black Belt training begint op de dag dat je je inschrijft en eindigt op de dag dat wij je een zwarte belt omknopen. In onze elektronische leeromgeving bereid je je voor op de klassikale bijeenkomsten. Tijdens deze bijeenkomsten wisselen de werkvormen elkaar af. Je denkt ook alvast na over je verbeterprojecten en tijdens de uitvoering van je verbeterprojecten word je op verschillende manieren ondersteund. Een van onze Master Black Belts wordt je coach.
Een Black Belt opleiding is een goed begin, maar uiteindelijk gaat het erom dat je als deelnemer de geleerde kennis en vaardigheden ook daadwerkelijk in de praktijk brengt. Naast de gezamenlijke lesdagen krijg je toegang tot onze elektronische leeromgeving. Je bereidt je voor op de klassikale training in deze elektronische leeromgeving waar je toegang hebt tot de theorie, video’s en aanvullende oefeningen.
De Lean Six Sigma Black Belt training bestaat uit zes onderdelen:
Door de modulaire opbouw van de opleiding kies je zelf wanneer je de modules gaat volgen. De doorlooptijd van het programma bepaal je ook uiteindelijk zelf. Zo kun je rekening houden met de studiebelasting (2 uur per lesdag), vakantie en werk (belangrijke bijeenkomsten, vergaderingen, piekbelastingen).
De opleiding bestaat uit 13 dagen en we starten graag om 09.00 uur zodat we rond 17.00 uur kunnen afronden. Je kunt met je Lean Six Sigma training op elk moment starten in onze online leeromgeving.
Om gecertificeerd te worden tot Lean Six Sigma Black Belt starten we samen het certificeringstraject. Je realiseert een Black Belt verbeterproject.
De eisen die aan het project worden gesteld zijn:
– Voor Lean Six Sigma certificering is de DMAIC projectstructuur vereist.
– Verbeterpotentieel project minimaal € 50.000 voor Black Belt.
Bij de start wordt tijdens de intake getoetst of het potentiële project aan de certificeringseisen voldoet zodat je daar niet achteraf mee geconfronteerd wordt. Na afronding vindt een audit op locatie plaats om vast te stellen of de
verbetermethode op de juiste wijze is toegepast en of er een blijvend projectresultaat is gerealiseerd. Tijdens de uitvoering van het project kan je je laten coachen op je werkplek door een van onze Master Black Belts.
Niveau en certificaat
De opleiding is op HBO niveau. Er is geen voorkennis voor het volgen van deze training noodzakelijk. Na het volgen van de opleiding ontvang je een certificaat van deelname. Na het afronden van het examen en een project wordt je volgens de Maruna standaard gecertificeerd. Wij hanteren zowel de Body of Knowledge van het ASQ, IASSC en CSSC.
![]()
Meerdere medewerkers tegelijk laten trainen? Dan is een incompany traject de ideale oplossing. Bij een incompany training of opleiding wordt de inhoud en het lesmateriaal afgestemd op jullie organisatie, leerwensen en ambities, zonder dat je hiervoor hoge ontwikkelkosten betaalt.
Een incompany cursus, training of opleiding van Maruna wordt volledig afgestemd op jouw organisatie. Zowel de inhoud van de voorbeelden en het lesmateriaal als waar de training gegeven wordt.
Bel 073-3035367 of mail naar info@maruna.nl om mogelijkheden te bespreken.
De Green Belt opleiding is zeer zorgvuldig opgebouwd.
De training is heel praktisch. Je werkt direct vanuit de praktijk. Prettig verloop van de cursusdagen waar ik veel heb opgestoken.
From theory to practice
The Green Belt training was a great experience. Remko, our coach, explained everything very clearly and in detail using practical examples. Whenever something wasn’t immediately clear, he took time to go over it again in a different way. Remko and Patricia truly guided us as coaches, not by telling what to do exactly, but by steering us in the right direction. This made me feel very comfortable and supported through the training.
After this training I know how to carry out a DMAIC project and I will definitely apply tools and knowledge I’ve learned.
To sum it up, the training was very well organized. Of course, you have to spend time studying theory yourself, but thanks to the structure and approach of the training provided by Maruna, in the end all the pieces came together perfectly.
Een waardevolle Greenbelt training waarbij Lean en Six sigma aan bod zijn gekomen.
Remko heeft de theorie met veel passie, voorbeelden en praktijkopdrachten over weten te brengen waardoor de theorie achter lean en six sigma gemakkelijk toe te passen is in de praktijk.
Buiten de theorie om een vraag stellen was ook geen enkel probleem wat ik als zeer prettig heb ervaren.
Bij de praktijk opdracht heeft Jeannette mij ondersteund waar nodig, ze stelde kritische vragen tijdens toll gate meetings en stuurde me (door vragen te stellen) de juiste kant op.
Jeannette was gemakkelijk bereikbaar, en het afstemmen van contact momenten was dan ook zo gedaan.
Ontzettend bedankt voor deze mooie reis, ik hoop in de toekomst graag terug te kunnen komen voor de Black belt training.
Eyeopener
Training Green belt LSS was een waardevoller training die je overal en meteen kunt toepassen. Trainingsdagen vlogen voorbij mede dankzij Remco als trainer.
Interessante, leuke en gezellige training
Ik heb de Green Belt training gevolgd en vond dit een heel interessante, goed opgezette training. Fijne afwisseling in theorie en workshop/actief zijn. Alles was ook direct toepasbaar in de praktijk. Het was een heel fijne en veilige groep en een heel fijne, kundige en behulpzame trainer (Remko).
Fijne groepsdynamiek!
De LSS Green belt training is een goed opgezette training waarbij de trainer met praktijk voorbeelden de principes verduidelijkt.
Ook was er een fijne groepsdynamiek en iedereen voelde zich vrij om eigen voorbeelden en ervaring te delen.
Leuke ervaring!
Ik heb de green belt training gevolgd en het was een hele leuke ervaring die ik mocht beleven!
De Six Sigma Green Belt cursus van Maruna is een gevarieerde training waarmee je op een logische manier de Six Sigma tools leert gebruiken. De trainer Jeannette Looijen geeft de training op een interactieve manier en kan zich inleven in de veel verschillende achtergronden van de deelnemers. Door deze training te volgen kan je direct aan de slag met de geleerde tools.
“Zeer leerzame training met een mooie afwisseling tussen theorie en praktijk. Er zijn veel interactieve discussie en ruimte voor interactie. De toevoeging over communicatie en groepsdynamiek was een waardevolle aanvulling op de statistiek. Bedankt Remko!”
Ik heb de Lean Six sigma green belt gevolgd. Ik heb veel kunnen leren over het toepassen van statistische methodes waarbij de coach ook goed kon meedenken in de context van ons bedrijf. Zeker aangezien continu verbeteren belangrijk is binnen elke organisatie.
Hier vind je antwoorden op de meest gestelde vragen over onze Lean Six Sigma Black Belt training.
Een Lean Six Sigma Black Belt is een expert in procesverbetering, die in staat is om complexe, organisatiebrede verbeterprojecten te leiden. Je bent een verbeterprojectmanager, projectauditor en interne coach, die Lean Six Sigma implementeert op basis van persoonlijk leiderschap en verantwoordelijkheid.
De opleiding bestaat uit 13 klassikale dagen, modulair opgebouwd, waardoor je de doorlooptijd van het programma zelf kunt bepalen. Dit geeft flexibiliteit om de training te combineren met je werk.
De kosten voor de Lean Six Sigma Black Belt training bedragen €6.175,-, exclusief optionele coaching.
Certificering wordt gegarandeerd na het succesvol afronden van een theorie-examen en twee Black Belt verbeterprojecten. Deze project moet een DMAIC-structuur hebben en een minimaal verbeterpotentieel van € 50.000 aantonen.
Black Belts leiden vaak grootschalige, complexe verbeterprojecten die afdelingsoverstijgend zijn en een aanzienlijke impact hebben op de bedrijfsprestaties. Ze identificeren strategische verbeterkansen en implementeren oplossingen die leiden tot meetbare resultaten en structurele veranderingen.
De certificering van Maruna volgt de Body of Knowledge van erkende internationale standaarden zoals ASQ, IASSC en CSSC, wat de herkenbaarheid en waarde van je certificaat vergroot. Je wordt officieel gecertificeerd conform de internationale standaard van CSSC
Maruna biedt de Lean Six Sigma Black Belt training aan op locatie in Den Bosch, Zwolle, Enschede en Rotterdam. Specifieke startdata en tijden worden op de website vermeld. Daarnaast is een in-company training ook mogelijk voor teams die samen willen leren.
Deze Lean Six Sigma Green Belt training wordt gegeven door onze Master Black Belt Remko Kruisbeek, Jeannette Looijen en Jasper van ‘t Hoff.
Vul je gegevens in en ontvang geheel vrijblijvend een offerte voor de door jou geselecteerde training.
Vul je gegevens in en ontvang geheel vrijblijvend een brochure voor de door jou geselecteerde training.
Na je aanmelding nemen we contact met je op om je inschrijving definitief te maken en je verder te informeren.
Ben je nog niet zeker van deelname of wacht je nog op goedkeuring vanuit je organisatie? Neem dan een optie voor voorlopige deelname. Je zit nergens aan vast! We houden je op de hoogte van het aantal beschikbare plaatsen.
Vul je gegevens in en stel je vraag of vragen.
Vul je gegevens in en ontvang geheel vrijblijvend een brochure en offerte.
Vul je gegevens in en ontvang geheel vrijblijvend een brochure en offerte voor de door jou geselecteerde training.
Fill out your details and receive a brochure for your selected training with no obligation.
Vul je gegevens in en ontvang geheel vrijblijvend een brochure voor de door jou geselecteerde masterclass.
Ik ontvang graag meer informatie over ontdek je verspillingen in 5 dagen.
We houden je graag op de hoogte van toekomstige data of al geplande data die nog niet op de site vermeld staan. Vul je gegevens in en blijf op de hoogte.
Vul je gegevens in dan nemen we zo snel mogelijk contact met je op. Onder opmerkingen kun je eventueel aanvullende informatie aangeven.
Na het invullen en versturen van je gegevens, nemen we contact met je op om een afspraak te plannen. Dit kan telefonisch, via Teams of op locatie.